Retosan

1977 yılında revolver torna ve ağaç işleme tezgahları imalatıyla makine imalatı sektörüne giren Retosan A.Ş., sürekli gelişerek, özellikle revolver torna tezgahlarıyla tüm yurt çapında tanındı.

Müşteri istekleri doğrultusunda revolver torna tezgahlarını geliştirerek imalatına devam ederken, 1990 yılında Türkiye’de ilk defa mastar vida ve somun izleyicili kılavuz çekme tezgahı imalatına başlayarak imalat sektörünün bu konudaki boşluğunu doldurmada önemli bir adım atmış oldu. Halen üretimini sürdürdügü RKM 23 Kılavuz çekme tezgahı ile bu konuda Türkiye’de tek üretici durumundadır.

1997 yılında, 1000 m2 kapalı alan içinde faaliyet gösterdigi, Bursa Organize Sanayi Bölgesindeki binasına taşınan şirketimiz, 2001 yılında üretimine başladığı şanzımanlı matkap tezgahı ile yurt dışı pazarına da hitap etmeye başlamıştır.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>